Саме від UI-оформлення залежить, чи продовжить юзер користуватися додатком або закриє його через пару хвилин. А інструменти дизайну та розробки спрощуються настільки, що вже практично будь-яка людина без знання програмування знає, як робити дизайн сайту «на коліні». UX у перекладі з англійської person expertise означає «досвід користувача».
Те, як ви підходили до задачі, на основі чого досліджували цільову аудиторію та які інсайти отримали. Після цього йде робота із сценаріями (текстовий опис або схеми-скріни екрану), вайрфрейми, CJM. Потім — прототип у вигляді скрінів, можливо зроблений вами інтерактив.
UX/UI-дизайнер в порівнянні із web-дизайнером — більш нова професія. Спеціальність веб-дизайнера відноситься до тих часів, коли одна людина займалась створенням всіх елементів веб-ресурсу, але не продумувала деталі взаємодії користувача з ним. Із розвитком цифрової індустрії знадобились більш вузькопрофільні фахівці. Веб-дизайнери затребувані і зараз, вони займаються проєктуванням загальної структури веб-ресурсів, виконують функції графічного дизайнера та причетні до процесу верстки. За привабливе оформлення, зрозумілу навігацію, функціональний і ергономічний інтерфейс відповідальний UI/UX-дизайнер. В статті ви дізнаєтесь, що таке UX та UI, в чому різниця між двома напрямками, які exhausting та delicate skills потрібні цим спеціалістам та скільки вони заробляють.
Функціональні Обов’язки Та Завдання Ux-фахівця
Наприклад, створюючи додаток для медичного центру, важливо врахувати потенційну аудиторію, наприклад, людей старшого покоління. Відповідно, для них UX-рішення додатку мають бути максимально простими, що обов’язково слід врахувати на кожному етапі навігації. UI/UX-дизайнер проєктує інтуїтивно зрозумілі інтерфейси, якими зручно й приємно користуватися. Саме від його роботи залежить те, сподобається нам сайт чи ні. Ми вибираємо ті, що дають змогу швидко виконати завдання і не псують настрій. З нормальною навігацією, кнопками, що працюють, без дивних кольорів та незрозумілих шрифтів.
- Перш ніж приступити до створення портфоліо потрібно багато багато практикуватися, щоб почати відчувати себе досить вільно в роботі.
- У компаніях обидві ролі часто виконує одна людина – UI/UX designer.
- UI-дизайнер відповідає за те, як буде виглядати готовий продукт і за реакцію користувача.
- Крім того, необхідно мати навик Photoshop Adobe та Illustrator, оскільки цей софт має корисний додатковий функціонал для роботи з проектами.
- Розробка UI/UX дизайну сайту, додатка – це завжди складний процес, що вимагає певних знань і навичок.
Тому стає відразу зрозуміло, чим відрізняється корпоративний сайт з гарним опрацюванням деталей від сайт візитівки з простим дизайном. Найголовніше – у будь-якого UI-фахівця мають бути навики в психології. Працюючи з проектом необхідно уявляти себе на місці користувача. Справжній професіонал не спиратиметься на свою думку і не прийматиме раптові рішення. Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей.
Етапи Створення Дизайну Цифрового Продукту
UI/UX-дизайнер мусить вирізнятися допитливістю і залізною логікою. Потрібно вивчати ЦА, працювати з відгуками, шукати нестандартні рішення, стежити за трендами в маркетингу, проєктувати й постійно покращувати інтерфейси. А ще не забувати про дедлайни в цьому прагненні до досконалості. Нам подобаються зручні, прості та красиві сайти і застосунки. Зі зрозумілим текстом, приємними кольорами та добре пропрацьованою логікою.
У поняттях UI і UX дизайн часто плутаються навіть самі дизайнери, який термін, що означає. Насправді ці два напрями відрізняються один від одного фундаментально, хоча мають багато чого спільного. Інженер-маркетолог, ще називають UX-дизайнера, який вивчає досвід користувачів мережі, аналізує все і продумує зв’язок між розташуванням елементів в інтерфейсі. Також до його обов’язків входить складання техзавдання для редакторів.
розташування об’єктів. Багато роботодавців шукають фриланс-фахівців, встановлюючи погодинну, місячну або ставку. Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше.
Тому багато хто з них продовжують працювати у вільному плаванні на фрілансі, стрибаючи від одного замовника до іншого. У більшості випадків, веб-дизайнери вивчають і розуміють обидва підходи, але на практиці часто йде перевага в одну зі сторін. Чим більше дизайнер займається або тільки UI, або тільки UX дизайном, тим сильніше відточує свої скіли в одному напрямку. З цього отримуючи завдання в незвичному йому напрямку, може знадобитися більше часу для його виконання. Але в цілому, можливо як і поєднувати роботу по обох напрямках, так і займатися тільки якимось одним.
Робота з дизайном та інтерфейсом повинна супроводжуватися тестуванням ресурсу щодо битих посилань та інших помилок. Крім того, необхідно аналізувати час відгуку та швидкість завантаження сторінок. Якщо у вас є якісь початкові навики, тоді можна знайти собі наставника або влаштуватися помічником дизайнера. Необхідно вивчати роботи професіонала, аналізувати їх, намагатися зрозуміти, чому для вирішення певних завдань фахівець використовує ті чи інші інструменти. Фахівець ставить цілі собі та колегам, обговорює рішення та дедлайни з іншими членами команди, контролює результати. Дизайнер повинен шукати і знаходити нестандартні підходи до вирішення тих чи інших завдань, при цьому слідуючи чітким алгоритмам та аналізуючи результати.
Для цього дизайнер проводить безліч досліджень перед запуском проєкту і під час його розроблення. Він дає змогу ухвалювати рішення, які точно принесуть очікуваний результат. Зараз можна знайти багато інформації про програми, принципах дизайну, теорії кольору та ін. Цей обсяг можливо освоїти самостійно, але це займе досить багато часу. До того ж, в цьому величезного потоку інформації новачкові буде складно фільтрувати потрібну і створювати логічний зв’язок між усіма цими знаннями. Звичайно, можна знайти багато дизайнерів-самоучок, але у роботодавців часто виникають сумніви з приводу рівня кваліфікації таких веб-дизайнерів.
По-четверте, це професія, яка постійно розвивається, тому дизайнери мають можливість розширювати свої знання та навички в процесі роботи і бути завжди в тренді. Поділ на веб-дизайнерів та UI/UX дизайнерів з’явився з розвитком інтернету. Згодом знадобилися вужчі фахівці, які б робили інтерфейси саме для веб-сайтів. Основна відмінність UX та UI – в тому, що UX-дизайн визначає план взаємодії користувача з інтерфейсом.
На цьому етапі ви тренуєтеся й прикидається яким ви хочете зробити ваше особисте портфоліо. Знайдіть красиві сайти або вільні Лендінзі і повторюйте за макетом, піксель в піксель, кожну обведення, відступи, шрифт, і т.д – це розвине почуття міри і дасть розуміння стилю. Є, наприклад, окремі платформи-портфоліо для веб-дизайнерів, такі як Behance, Dribbble і A, де ви можете черпати натхнення. Хоча задачі UI та UX дизайнера можуть бути дещо різними, але вони часто переплітаються і поєднуються в одну позицію. Таким чином, зазвичай UI дизайнер більше зосереджений на вигляді та формі елементів інтерфейсу, тоді як UX дизайнер зосереджується на функціональності та взаємодії користувачів з продуктом.
Крім професійних навичок, для роботи в цій сфері потрібно бути комунікабельним, уважним, організованим і допитливим командним гравцем. А ще бажано добре знати англійську (для спілкування, читання документації, навчання або фрилансу). У цьому розділі ми розглянемо основні принципи UI та UX дизайну, їх взаємозв’язок та важливість для успішного створення користувацьких інтерфейсів. Ми також ознайомимося з деякими техніками та інструментами, які допоможуть дизайнеру в досягненні мети своєї роботи. Згодом ви зможете розрізняти якісний та неякісний веб-інтерфейс, погане юзабіліті, бачитимете необхідні та зайві деталі.
Наприклад, настільною книгою веб-дизайнерів вважається “Не змушуйте мене думати” Стіва Круга. Вона несе головний посил – ви не повинні змушувати користувача думати про те, що йому потрібно зробити на сторінці, сайті або в додатку. Вони написані вони на англійській мові, але цілком можливо знайти переклад. І звичайно ж, шукайте актуальні статті по темі, читайте тематичні форуми та обговорення, збирайте Лайфхак.
Більшість дизайнерів ніяк не звикнуть до абревіатурів UI та UX, і плутають їх, хоча вони давно «залили бородою» і їм уже багато років. Потрібно бути готовим до необхідності підлаштовуватися під різні уподобання клієнтів. Іноді завдання слід вирішувати максимально швидко, а це може спричинити складнощі у повільних людей. Без логіки дизайнер не зможе побудувати інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. У 2020 році LinkedIn включив UX-дизайн у п’ятірку найзатребуваніших навичок та назвав одним із головних напрямів для вивчення. Водночас без UI-дизайну неможливо уявити жоден цифровий продукт.
Просто саме слово «інтерфейс» було запозичене з англійської зовсім недавно і докотилося до нас лише цифрову епоху. Якщо навіть користувач бачить ваш сайт вперше, елементи дизайну повинні бути легко розпізнані. Наприклад, не фарбуйте кнопку підтвердження у жовтий колір, якщо на всіх інших сайтах вона зелена.
Дане поняття включає весь досвід, який отримує людина при візуальному контакті з як з веб-сайтом, так і з додатком або програмою. Незалежно від обраного напрямку, новачкові слід починати з освоєння Figma та Sketch. Обидві програми призначені для дизайну, але Figma також передбачає можливість колективної роботи. Крім того, необхідно мати навик Photoshop Adobe та Illustrator, оскільки цей софт має корисний додатковий функціонал для роботи з проектами.
Також багато дурних питань, пов’язаних з UX та UI у новачків. Часто через те, що люди не знають суті поняття UI/UX і, не знаючи про що говорять, називають речі не своїми іменами. Сайт або програма не перевантажені анімацією, спливаючими вікнами, підказками, рекламою та іншими елементами. Перед тим, як щось розмістити подумайте, а чи потрібно воно тут, чи допоможе користувачеві сфокусуватися на потрібному для нього елементі. Якщо коротко, то UX відповідає за функціональні можливості, а UI – за візуальну частину. UX UI дизайнер – універсальний «солдат», основна функція якого – оптимізація.
Тих, які уміло балансують між красою, зручністю для користувача та потребами бізнесу. UX дизайн – це більш комплексний підхід до взаємодії користувача з візуальною складовою, https://deveducation.com/ причому не тільки на сторінці веб-сайту, але і на всьому сайті, в додатку або програмі. Одним із шляхів навчання можуть бути спеціальні курси та тренінги з UI/UX дизайну.
Тому і UI, і UX зазвичай займається один дизайнер, яке професія пишеться через /. Чи ви натискаєте кнопки на арифмометрі, крутите рукоятку точильного каменю або робите свайп по екрану смартфона — все це інтерфейси, за допомогою яких ви взаємодієте з механізмами. При цьому інтерфейс зовсім не обов’язково має бути цифровим.